Výhodná paletová doprava. Zásilky o hmotnosti nad 350 kg dopravíme po celé ČR pouze za 390 Kč.
Kód položky: PE-GX
Perfect Equi GASTRO CARE+ je silnější a chutnější varianta dlouhodobě prověřeného Gastro Care.
Toto doplňkové krmivo pro koně přirozenou cestou pomáhá chránit nejen žaludeční sliznici, ale také střevo. Přispívá k obnovení poškozené střevní výstelky a silné střevní mikroflóry. Zdravé střevo a jeho správné osídlení je klíčem k efektivnímu trávení živin z přijatého krmiva, lepší obranyschopnosti organismu a psychické pohody vašeho koně. Díky komplexnímu působení přináší úlevu od bolesti trávícího traktu a zlepšení kondice koně. Navíc dodává tělu cenné aminokyseliny, přírodní antioxidanty, polyfenoly a mnoho dalších. Obsahuje látky, které na sebe vážou patogenní bakterie ve střevech a ty jsou následně z těla vyloučeny.
Vhodné pro koně:
NENÍ URČENO březím a laktujícím klisnám!
Žaludeční vředy jsou problémem velké spousty koní, odhaduje se kolem 50-90%. Léze žaludku a proximálního úseku střev postihují všechny typy koní a všechny věkové kategorie, dokonce i hříbata.
Nejčastějším důvodem vzniku vředů bývá:
STRES - zde hraje roli (kromě vnějších vlivů) i vnitřní nastavení daného koně. Zvýšení stresu může koním způsobovat závodní sezóna, zvýšená fyzická zátěž, transport, pobyt na klinice nebo rekonvalescence s omezením pohybu, nevyhovující management pro daného jedince, nepohoda ve stádě, zažívání opakovaného diskomfortu při práci s nepadnoucím sedlem, opakované řešení konfliktů mezi jezdcem a koněm, nekorektní práce, odstav hříběte, bolest, roční období, špatné zázemí, atd.
NEVHODNÝ ZPŮSOB KRMENÍ - nedostatečné množství objemového krmiva (seno, tráva), vysoké příjem cukrů a škrobů v krmivu, dlouhé pauzy mezi příjmem objemového krmiva, krmení jádrem před senem nebo dokonce vynechání sena a vypuštění koní rovnou na trávu.
PODÁVÁNÍ NĚKTERÝCH LÉKŮ - zejména léky na tlumení bolesti a zánětu (NSAID) mívají jako nežádoucí účinek vznik vředů a poškození střevní stěny (zvyšují propustnost střeva).
* Existenci vředů a jejich rozsah zjistíte gastroskopickým vyšetřením.
Vředy se netýkají pouze koní hubených, není žádnou výjimkou, že vředy mívají i koně s dobrým apetitem a v normální výživové kondici, či koně s nadváhou. Jelikož jsou vředy bolestivou záležitostí, můžete u koní pozorovat některé z těchto symptomů, kterými jsou například:
Tipy, jak přistupovat ke koni s vředy nebo s podezřením na vředy (či poškození střeva):
Buďte striktní ve výběru vhodného krmiva - při krmení nevhodným krmivem, komponenty či doplňky se bude časem stav zhoršovat a může to dokonce snížit úspěšnost nebo zcela zničit i probíhající léčbu. Velmi zdravým krmivem vhodným pro koně s žaludečními vředy či poškozeným střevem je například Perfect Equi VIDA VITAL. Kombinace VIDA VITAL s GASTRO CARE+ je naprosto skvělá a zdraví velmi prospěšná - doporučujeme! Pokud byste chtěli krmit statkovými krmivy a nevíte si rady se složením krmné dávky, kontaktujte dobrého výživáře, který nedělá kompromisy ve výživě nemocných koní.
Zajistěte koni dostatečné množství objemového krmiva (kvalitní seno bez plísní, tráva - u koní v léčbě omezeně kvůli obsahu cukrů nebo pouštět koně na stařinu či méně cukernatou trávu).
Nenechávejte koně nikdy bez objemového krmiva déle než 4 hodiny! Ideální stav je ad libitum (neomezeně). U tlustých koní je vhodné zpomalit příjem sítí s malými oky. U koní hubených sítě nepoužívejte. Dbejte na toto opatření vždy - včetně noci! Častým problémem stájí je krmení senem jen 2x denně, kdy kůň nemá přes den ve výběhu co jíst a večer si dožere seno například ve 22hod nebo o půlnoci (nedej bože i dříve třeba v zimě, kdy se nejedna stáj zavírá dříve) a do rána nemá co žrát. Zde je opět řešením velká síť, která zajistí spolehlivě seno na celou noc.
Před prací můžete koni dát například trochu vojtěšky či senných granulí, abyste zabránili šplíchání kyselých žaludečních šťáv na nežláznatou část žaludku. Při vyjížďkách si udělejte chvilku času a nechte svého kamaráda na pár minut popást.
Vyhýbejte se podávání krmiv s vyšším obsahem škrobů, cukrů, s obsahem melasy a v léčbě či při zažívacích potížích i lepku. Obsah cukrů a škrobů v dietě by neměl překročit v součtu 10%. Dále pozor na tuky (semena, oleje) vysokým obsahem omega 6 mastných kyselin, které jsou prozánětlivé. Nevhodné oleje: slunečnicový, ostropestřecový, rýžový, kukuřičný olej,...). Naopak velmi vhodný je lněný a rybí olej, kvůli vysokému obsahu omega 3, dále je vhodným olejem rakytníkový, konopný a řepkový. Nepřítelem úspěšné léčby může být také výše zmíněná cukernatá tráva (ideálně omezit pobyt na takové pastvině a dodat koni dostatek kvalitního sena) a senáž (kvůli nižšímu pH - kyselé).
Pozor na vše, co může dráždit poškozenou a bolavou žaludeční sliznici nebo co je abrazivní i pro střevní výstelku (neloupaná semena, vojtěšková řezanka - neplést s peletami, hodně hrubé a tvrdé seno, křemelina,...). Krmivo by mělo být jemné a křehké a ideálně ho při zahájení léčby nějakou dobu nechat lehce rozpadnout zalitím trochou vody nebo přidat jemnou bojínkovou řezanku bez melasy, vařené lněné semínko nebo namočená chia semínka atd. Pokud je nález většího rozsahu nebo jsou léze hlubší, či krvácivé, zánětlivé nebo se řeší zánět ve střevě, je vhodné podávat krmivo konzistence jako mash.
Rozdělte žlabové krmivo na více denních dávek, ať je jedna dávka co nejmenší. Krmte nejdříve objemové krmivo a až potom žlabové.
Při krmení statkovými krmivy je důležité koni dodat dostatek všech potřebných vitamínů, minerálů a stopových prvků. Dobrou volbou je skvělý Perfect Equi COMPLETE nebo jedinečný balancer VIDA VITAL (v některých případech lze použít i jako jediné krmivo, více informací u produktu).
Dbejte na maximální psychickou pohodu koně. Ať se jedná o jeho bytí samotné - jak a s kým žije (zázemí, složení stáda). Nebo ať jde o práci s ním - naslouchejte a mějte otevřená svá srdce. Cval bývá nejvíce bolestivý, proto doporučuji na nějaký čas vynechat cvalovou práci a skákání. Naopak zařaďte společné procházky, práci na ruce a postarejte se o to, aby si váš kůň připadal jako velmi šikovný parťák, co vám dělá radost.
EXTRA TIP:
*V případě potíží s kašlem: Gastro Care+ spolu s krmivem navlhčete nebo namočte ve studené či vlažné vodě a nechte chvíli odstát (vody dejte dostatek, aby nevznikla příliš lepivá hmota). Z Gastra se uvolní slizové látky a sliz potáhne podrážděné sliznice už od hltanu koně.
*Před ježděním: podejte svému koni viskózní kaši z Gastro Care+ smíchaného s vodou pro ochranu žaludeční sliznice.
Nezapomeňte - jednou vředař, navždy vředař!
To znamená, že nejen při potížích, ale i po zaléčení je potřeba již napořád dodržovat správný krmný management a dbát na welfare koní. Bez toho se může problém s vředy neustále vracet.
Dávkování:
Denní dávku ideálně rozdělte a podávejte ráno a večer. Při krmení pouze 1x denně je možné podat v jedné dávce.
Podávejte zamíchané do běžného krmiva, navlhčete dostatečným množstvím vody. V případě problémů s příjmem krmiva zamíchejte s vodou a aplikujte stříkačkou přímo do huby koně.
* GASTRO CARE+ krásně voní a dobře chutná, koně jej zpravidla doslova milují. I tak se ale může stát, že bude některý kůň potřebovat pár dní na navyknutí na plnou dávku - právě kvůli nové vůni v krmivu. Během několika dní postupně zařazujte také u koní s citlivějším zažíváním, reagujících i na menší změny v krmivu.
Složení: 3c451 L-glutamin, kolagen, semeno pískavice (Fenugreek powder), kvasničné výrobky - prebiotikum AllTech Bio-Mos, lithothamnium, vojtěškové úsušky.
Analytické složení v 1kg: Hrubý protein 56,50 %, hrubý tuk 1,7 %, hrubá vláknina: 7,30 %, hrubý popel: 2,60 %.
Upozornění: Uchovávejte na suchém a chladném místě, pečlivě uzavřené. Mezi perorálním podávání léků a Gastro Care+ dodržujte rozestup alespoň 30 minut.
Perfect Equi GASTRO CARE neobsahuje žádné látky považované za doping koní.
Balení: 4,8 kg a 12 kg.